Głośny serial „Biblia”. Polsat emituje kolejne odcinki

with Brak komentarzy

Trwający blisko 10 godzin serial „Biblia” – najnowsza adaptacja opowieści znanych z kart Pisma Świętego – to jeden z hitów jesiennej ramówki Telewizji Polsat. „Biblia” przedstawia stworzenie świata, losy narodu izraelskiego i jego przymierza z Bogiem oraz przełomowe wydarzenia, które doprowadziły do ukrzyżowania i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Serial ożywia najważniejsze historie ze Starego i Nowego Testamentu. Niezapomniane opowieści od Księgi Rodzaju do Księgi Objawienia rozwijają się w pełne żywiołowej akcji obrazy filmowe. Produkcja oferuje nowe spojrzenie na najważniejsze sceny biblijne i postacie otaczane kultem w tradycji trzech najważniejszych religii monoteistycznych – judaistycznej, chrześcijańskiej i islamskiej.

Pierwszy odcinek serialu został wyemitowany 19 października. W sumie widzowie w Polsce obejrzą 5 pierwszych odcinków. Premiera „Biblii” na amerykańskim kanale dokumentalnym History była wielkim sukcesem. Padł rekord oglądalności – pierwszy odcinek obejrzało ponad 13 mln Amerykanów. Najnowsza adaptacja „Biblii” otrzymała trzy nominacje do najważniejszych telewizyjnych wyróżnień – Emmy 2013.

Serial zrealizowano z niebywałym rozmachem inscenizacyjnym. Produkcję cechuje drobiazgowa, dokumentalna dbałość o prawdę historyczną – w przybliżeniu realiów życia i obyczajów opisywanych czasów. Zdjęcia kręcone były w wielu egzotycznych plenerach i z udziałem międzynarodowej obsady. Dzięki najnowocześniejszym technikom filmowym dokonano fascynującej rekonstrukcji i porywająco opowiedziano historię narodzin chrześcijaństwa.

Więcej informacji o serialu można odnaleźć na portalu PCh24.pl.

Leave a Reply