Matras będzie promował autorów-debiutantów osobną półką w salonach

with Brak komentarzy

Matras rozpoczyna promocję debiutów literackich polskich autorów. Półka debiutantów pojawiła się w piątek 10 kwietnia w ponad 180 księgarniach na terenie całej Polski oraz w przestrzeni wirtualnej na matras.pl.

Specjalnie dedykowana półka ułatwi każdej osobie zainteresowanej kulturą, a w szczególności jej świeżymi, rodzimymi odsłonami, szybkie odnalezienie literackich debiutów i zapoznanie się z nimi.

„Debiut literacki na polskim rynku nie jest rzeczą łatwą, zwłaszcza obecnie, przy tak rozbudowanej i ciągle zmieniającej się ofercie książkowej. Debiutanci często natrafiają na wiele przeszkód, jednak przede wszystkim muszą starać się, by zostać zauważonymi. Czasem przegrywają tę walkę, a przecież debiuty to świeża krew literatury. Debiutanci zasługują na wsparcie, na szansę, na przedstawienie ich propozycji szerszej publiczności. Na półce debiutów w Matrasie będą prezentowane różne tytuły, bez cenzury. O sukcesie poszczególnych pozycji zadecydują czytelnicy, którzy teraz łatwo i szybko znajdą debiuty na półce w Matrasie.” – mówi Mariusz Rutowicz, prezes Matras S.A.

Dedykowana polskim debiutom literackim półka debiutów w Matrasie będzie stałym elementem każdej księgarni Matras, bez względu na metraż i lokalizację. Poprzez wydzielone miejsce i wyraźną ekspozycję Matras ma nadzieję pomóc nowym literackim talentom w przebiciu się do świadomości czytelników i w ten sposób wspierać rozwój nowej myśli literackiej. Taka półka znajdzie się także w przestrzeni wirtualnej na matras.pl, zatem już w domu można będzie na bieżąco sprawdzać, co nowego pojawiło się w tej sekcji. Matras zaprasza wszystkich wydawców podejmujących wysiłek wydawania debiutów do współpracy. W swoim zakresie oferuje nie tylko półkę debiutów, ale także regularną ich promocję.

 

Źródło: wirtualnywydawca.pl

Leave a Reply