Polonia Christiana nr 38: prawo do obrony

with Brak komentarzy

polonia christiana nr 38O „Bantustanie Czeciaerpe” pisze w najnowszym numerze magazynu Jerzy Wolak. Redaktor pisma „Polonia Christiana” przypomina, że termin Bantustan ukuty został w Republice Południowej Afryki „na określenie terytoriów tworzonych specjalnie dla mieszkańców drugiej kategorii jako formalnie niepodległe republiki będące w rzeczywistości swoistymi rezerwatami pozbawionymi najmniejszych szans na niezależność i samostanowienie, z założenia uniemożliwiające mieszkańcom rozwinięcie jakiejkolwiek wolnej aktywności społecznej, politycznej czy kulturalnej, rządzone przez figurantów bez faktycznego poparcia rodaków, wiernie za to realizujących wytyczne swych zewnętrznych mocodawców”. Jak ulał pasuje do dzisiejszej Polski, nieprawdaż?

Podsumowując ćwierćwiecze III RP autorzy „PCh” zajęli się również m.in. Bractwem Okrągłego Stołu, kulisami transformacji i pozycją Kościoła w Polsce po 1989 roku.

38. numer magazynu „Polonia Christiana” to także teksty o prawie do obrony własnej przed rozmaitymi agresorami, debata na temat konserwatywnego przełomu w Rosji, a także kontynuacja cyklu publikacji na temat Unii Europejskiej w 10 lat po wejściu Polski w jej skład.

W majowym numerze pisma nie mogłoby zabraknąć tekstów poświęconych Najświętszej Maryi Pannie. O konieczności poświęcenia tego miesiąca w sercach katolików Matce Bożej pisze kard. Raymond Leo Burke. Do zwrotu korony Królowej Polski namawia na łamach „PCh” Grzegorz Braun.

 

Numer można zamówić na stronie Internetowej Księgarni Kontrrewolucji: http://www.ksiegarnia.piotrskarga.pl/polonia-christiana-nr-38,171,712,produkt.html