Te prezenty otrzymują darczyńcy Stowarzyszenia. „Robią wrażenie”

with Brak komentarzy

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi nie od dzisiaj znane jest ze stosowania nowoczesnych metod w celu propagowania tradycyjnych idei. Słynie również ze swojej niezależności – utrzymuje się wyłącznie dzięki darczyńcom. Dlaczego wspierają oni Stowarzyszenie z siedzibą w Krakowie?

Dlaczego ludzie wspierają Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi?

Bardzo często można spotkać się ze stanowiskiem Stowarzyszenia w jakiejś aktualnej kwestii. Co więcej, w obronie zasad chrześcijańskich, prawa naturalnego, a ostatnio również podstawowych wolności potrafią wywierać niemały wpływ na opinię publiczną.

Tak duże i częste zaangażowanie wymaga jednak niemałych środków. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi ceni sobie niezależność od państwa, samorządu czy innych podmiotów, które mogłyby wywierać na nie niezdrowy wpływ. Aby móc stać wiernie po stronie zasad chrześcijańskich w przestrzeni publicznej, musi się utrzymywać dzięki wsparciu darczyńców. Jak się okazuje Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi jest wspierane przez prawdziwą rzeszę Polaków.

Bez wątpienia głównym powodem jest solidarność ideowa ze Stowarzyszeniem. To jednak nie tłumaczy w pełni faktu, dlaczego wiele osób udziela krakowskiemu stowarzyszeniu wsparcia regularnie przez wiele lat. Okazuje się, że SKCH bardzo dba o relację z darczyńcami. Przekonać o tym może się każdy kto wesprze jakąkolwiek kampanię Stowarzyszenia.

Nowoczesne prezenty – tradycyjne wartości

Uczestnicząc w danej kampanii czy dziele, darczyńcy otrzymują od Stowarzyszenia regularnie rozmaite prezenty. Bardzo często są to prezenty w nowoczesnej formie – na przykład dostępu do e-book’ów.

Przykładowo – darczyńca, który zechce uczestniczyć w inicjatywie propagowania nabożeństwa Zegara Pasyjnego, pod koniec Wielkiego Postu otrzyma niezwykły e-book. Mimo, że e-book kojarzy się z nowoczesnością, Stowarzyszenie propaguje za ich pomocą bardzo tradycyjne wartości oraz odnawia dawne, cenne dla duchowości formy nabożeństwa.

Trudno się dziwić, że darczyńcy są tak wierni Stowarzyszeniu Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, skoro dzięki pełnej szacunku postawy ze strony SKCH oraz niezwykłym prezentom, są zapraszani do dzieła odbudowy cywilizacji chrześcijańskiej w Polsce. Jakość i treść tych e-book’ów naprawdę robi wrażenie.